"All I really want to do" 1965

13. dubna 2014 v 13:06 | Terry


"All I really want to do"

debutové album americké zpěvačky a herečky Cher, které bylo vadáno 16. listopadu 1965 společností Imperial Records. Album Cher produkoval její manžel a pěvecký partner Sonny Bono s přispěním Harolda Battisteho. Album je kolekcí cover verzí, ale také obsahuje tři skladby napsané Sonny Bonem. Po svém vydání bylo album kritiky velmi dobře přijato a dostalo se mu jen pozitivních recenzí. Album bylo jejím nejúspěšnějším albem šedesátých let a to jak v USA tak v Anglii.

Ve stejné bobě, kdy duo Sonny a Cher debutovalu u společnosti Atco Records, připravoval Sonny pro Cher vydání solového alba u společnosti Imperial records. Po úspěchu singlu " I got you babe" dua Sonny a Cher, se Sonny rozhodl podpořit svou manželku jako sólovou zpěvačku a sám produkoval její první album. Album bylo jejím prvním sólovým projektem od doby, kdy se v roce 1964 pokusila prorazit se dvěma neúspěšnými singly "Ringo, I love you" a "Dream Baby" pod pseudonymy Bonnie Jo Mason and Cherylin. Album obsahuje nahrávky soudobé, rychlejších rockové písně, ale také písně poněkud folkovější, aby se odlišilo od hudebního stylu alba Sonnyho a Cher.

Na album jsou kupříkladu tři písně Boba Sylaba - "All I Really Want to Do", "Blowin' In the Wind" and "Don't Think Twice, It's All Right". Píseň Sonnyho Bona a Jacka Nitzscheho "Needles and Pins", která se v roce 1963 stala hitem pro britskou skupinu The Searchers. Také je ti skladba Raye Daviese' "I Go To Sleep". A Cherřina verze skladby "See See Rider" upravená Sonny Bonoem, Charlesem Greenem a Robertem Stonem. Další cover verza na albu jsou skladby "She Thinks I Still Care", "The Bells of Rhymney" a "Come and Stay With Me". Běhme nahrávaní alba Cher taky nazpívala Sonnyho píseň "I'm Gonna Love You", která se však neobjevila na samotném albu, ale jen na singlu písně " All I really want to do". Skladba se pak v roce 1967 objevila na Soundtracku Sonnyho a Cher k filmu "Good Times".

Album obdrželo od kritiků pozitivní recenze a Tim Sendra z webových stránek Allmusic, jej označil z čtyřhvězdičkové. Sendra také poznamenal, že album odráží Sonnyho schopnost vytvořit dokonalé pozadí pro zpěv Cher, a označil album za jedno z nejsilnějších folk-pop nahrávek té doby. Také řekl, že hlas Cher není zrovna nejjemnější, ale zní mladě a je plný života, jakoby opravdu věřila v to, co zpívá.

V roce 1992 Cher na toto album navázala albem s názvem "The Sonny Side of Chér" a obě byly znovu vydány spolu na jenom albu společností EMI Records. Později v roce 1995, EMI vydalo kolekci tří alb pod názvem "The Originále", která obsahovala alba "All I Really Want to Do", "The Sonny Side of Chér" a nové sólové album s názvem "Cher". Album bylo znovu vydáno v roce 2005 ve Velké Británii na CD s albem "The Sonny Side of Chér" společností BGO Records. Původních dvanáct písní z alba "All I really want to do" nebyli nikdy vydáno na sólovém CD.

Hitparády

Album "All I really want to do" se umístilo na 16. místě v hitparádě Billboard 200 album chart. Album vstoupilo do tabulky, v době kdy debutové album Sonny a Cher, "Look at us" bylo na 2. místě. Album se také dostalo do hitparády UK Albums Chart, kde se na začátku října 1965 vyšplhalo na 20. místo a o dva týdny později dosáhlo až na sedmou příčku žebříčku. A udrželo se v hitparádě celých devět týdnu. I když v UK Chart dosáhlo až na sedmou pozici v Evropské hitparádě propadlo.

Singly

Stejnojmenná píseň "All I Really Want to Do" byla jediným singlem z celého alba a dosáhla 15. příčky v Billboard Hot 100 a 9. v UK singles chart. Skladba se také dostala do hitparád v Kanadě, Nizozemsku a Švédsku. Píseň "All I Really Want to Do" byla první sólovou skladbou cher a také jejím prvním singlem vydaným pod jménem Cher. Album také obsahovalo skladbu z pera Sonnyho Bona "Dream Baby" , který byla již v roce 1964 vydána pod pseudonymem Cherylin.

Seznam písní

S 1
No
Titul
Autor
Délka
1.
Bob Dylan
2:56
2.
"I Go to Sleep"
Ray Davies
2:28
3.
"Needles and Pins"
Sonny Bono, Jack Nitzsche
2:26
4.
Bob Dylan
2:25
5.
"She Thinks I Still Care"
Dickey Lee Lipscomb
2:15
6.
"Dream Baby"
Sonny Bono
2:58
S2
No
Titul
Autor
Délka
1.
"The Bells of Rhymney"
Idris Davies, Pete Seeger
3:07
2.
"Girl Don't Come"
Chris Andrews
2:05
3.
"See See Rider"
traditional, arranged Sonny Bono,
Charles Greene, Robert Stone
2:38
4.
"Come and Stay with Me"
Jackie DeShannon
2:45
5.
"Cry Myself to Sleep"
Mike Gordon
2:18
6.
"Blowin' in the Wind"
Bob Dylan
3:24

(Zdroj: Wikipedia)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama