"The Sonny Side of Chér" 1966

29. dubna 2014 v 10:26 | Terry

"The Sonny Side of Chér"

druhé album Cher vydané v únoru 1966 společností Imperial. Na druhém albu opět spolupracovala se Sonny Bonem a Haroldem Battistem. na albu jsou opět dvě písně napsané Sonnym Bonem. název alba je slovní hříčka. Po vydání album sklízí pochvalné kritiky a je jejím druhým úspěšným albem šedesátých let.

Po úspěchu prvního alba se Cher rychla dala do práce na albu druhém "The Sonny Side of Chér" bylo v hitparádách spolu s druhým albem Sonny a Cher " The Wondrous World of Sonny & Cher". album bylo podle stejného vzorce jako to první, obsahovalo cover verze známých písní a nové skladby napsané Sonny Bonem. Album bylo sice méně úspěšnější než její prvotina, ale vyprodukovalo daleko víc hitů. Druhý největší hit její solové karierý, který pocházi z pera Sonnyho Bonna nese název "Bang Bang (My Baby Shot Me Down) ". Tímto hitem se Cher definitivně zapsala do Americké pop kultury. Album také obsahovalo dvě písně s francouzským vlivem, "Young Girl" a "Our day will come", a slavnou píseň Edith Piaf "Milord".

Stejně jako předchozím albu "All I really want to do" i druhé album obsahuje cover verzi písně od Boba Dylana, tentokrát jde o píseň s názvem "Like a Rolling Stone". Album také zahrnuje píseň Toma Jonese "It's Not Unusual," populární píseň "Our Day Will Come" a "The Girl From Ipanema". Dalšími cover verzemi jsou "Young Girl" a "Ol 'Man River" (což ukazuje obrovský vokální výkon Cher už na tomto raném albu).
"The Sonny Side of Chér" obdrželo protichůdné recenze od hudebních kritiků. Tim sendra z Allmusic dál albu dvě a půl hvězdičky.

V roce 1992 byla obě alba znovu vydána společností EMI na jednom CD. V roce 1995 byla alba znovu vydána s albem Cher. Originální verze alba nikdy samostatně na Cd nevyšla.

Hitparády

Toto album, stejně jako to předchozí, mělo úspech v žebříčku Billboard 200. album se do žebříčku opět dostalo společně s druhým albem Sonnyho a Cher "The Wondrous World of Sonny & Cher" a nakonec dosáhlo až na 26. pozici. Znovu se dostalo i do Anglické hitparády UK Albums Chart a v květnu obsadilo 28. pozici. o tři týdny později se vyšplhalo až na 11. místo. "The Sonny Side of Chér" bylo posledním albem, které se dostalo do UK Albums Chart, to prolomilo až album s názvem Cher v roce 1987. Album se také dostalo do norské hitparády a obsadilo sedmnáctou příčku.

Singly

K albu byly vydány hned dvy singly, obě byly písně psané Sonny Bonem. První singl "Where Do You Go" byl napodebeninou Boba Dylana a dosáhl čísla dvacet pět v Billboard Hot 100 a čísla sedmnáct v kanadské hitparádě. Druhým singlem byla nejuspěšnější písen Cher ze šedesátých let "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)", která se v USA vašplhala až na druhou příčku v hitparádách a v UK se usadila na třetím místě. Píseň se také objevila na albu "Sonny & Cher live album Live in Las Vegas Vol. 2" a v roce 1987 byla zremixována a použita na album "Cher".

Seznam skladeb

Strana 1
ČÍSLO
Titul
Autor
Délka
1.
"Bang Bang (My Baby Shot Me Down)"
Sonny Bono
2:40
2.
"A Young Girl (Une enfante)"
Oscar Brown, Jr., Charles Aznavour, Robert Chauvigny
3:22
3.
Sonny Bono
3:12
4.
"Our Day Will Come"
Bob Hilliard, Mort Garson
2:12
5.
"Elusive Butterfly"
Bob Lind
2:30
6.
"Like a Rolling Stone"
Bob Dylan
3:45
Strana 2
ČÍSLO
Titul
Autor
Délka
1.
"Ol' Man River"
Oscar Hammerstein II, Jerome Kern
2:50
2.
"Come to Your Window"
Bob Lind
2:48
3.
"The Girl from Ipanema"
Vinicius de Moraes, Norman Gimbel, Antonio Carlos Jobim
2:09
4.
"It's Not Unusual"
Gordon Mills, Leslie Reed
2:08
5.
"Time"
Michael Merchant
3:16
6.
"Milord"
Lewis, Marguerite Monnot, George Moustaki
2:43
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dájulda Dájulda | Web | 29. dubna 2014 v 10:56 | Reagovat

zajímavá tematika, to se tu moc nevidí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama