Červen 2014

* Don't Think Twice

10. června 2014 v 9:45 | Terry

* Don't Think Twice


Píseň, kterou napsal Bob Dylan v roce 1962, a která v roce 1963 vyšla na jeho albu Freewheelin 'Bob Dylan.
Stejně jako melodie, tak i pár řádků bylo převzato z písně Paula Claytona "Who's Goin' to Buy You Ribbons When I'm Gone?", která byla nahrána v roce 1960, dva roky předtím, než
Dylan napsal
" Don't Think Twice"
V první verzy písně Dylan místo "So I'm walkin' down that long, lonesome road babe, where I'm bound, I can't tell" zpívá "So long, honey babe, where I'm bound, I can't tell". Text byl změněn, když Dylan vystupoval s písní živě a byl použit i u dalších cover verzí, které následně vznikly.

* Where Do You Go

9. června 2014 v 9:44 | Terry

* Where Do You Go


"Where Do You Go" je název písně napsané Sonny Bonem. Píseň byla prvním singlem z druhého alba Cher s názvem The Sonny Side of Chér. Singl nedosáhl na Billboard Hot 100 20 nejlepších, ale stále měl úspěch, dosáhl alespoň do Top 40. Singl byl následované 2. hitem Bang Bang (My Baby Shot Me Down), který vyšel počátkem následujícího roku.

* All I Really Want to Do

8. června 2014 v 9:44 | Terry

* All I Really Want to Do

Song "All I Really Want to Do" se stal debutovým singlem Cher. Vydaný v roce 1965, dosáhl #15. místa v žebříčku Billboard Hot 100 a #9. místa v žebříčku Spojeného království. Během roku 1965 se její nahrávka též umístila v mnoha dalších zemích. Tuto píseň můžeme slyšet i dnes, jelikož se objevuje při koncertech, většinou jako součást "medly hits", která zahrnuje ryvky ze starších hitů. Převážně z počátku kariéry. Naposledy se třeba objevila při koncertu
Living Proof: The Farewell Tour v roce 2002 - 2005. A znovu v sérii koncertů Cher at The Colosseum at Caesars Palace 2008 - 2009.
Původním interpretem a také autorem písně je Bob Dylan. Píseň se poprvé objevila na jeho albu Another Side of Bob Dylan z roku 1964. Je to pravděpodobně jedna z nejoblíbenějších písní, jaké kdy napsal. Píseň se dočkala mnoha cover verzí, kromě Cher ji například nahrála americká folková skupina The Byrds.

1979 ~ Prisoner

7. června 2014 v 9:29 | Terry
V pořadí šestnácté studiové album "Prisoner", vyšlo 22. října roku 1979 u společnosti Casablanca Records. Album mělo poměrně úspěch a to zejména díky taneční písni "Hell on Wheels".

Album mělo původně nést název "Mirror". "Prisoner" je drůhé album z roku 1979. Vyšlo devět měsíců po albu "Take me home".

Na tom to albu Cher naposledy spolupracovala s Bobem Estym. v porovnání s předchozím albem, které se neslo v tanečním stylu bylo album "Prisoner" naprosto odlišné. Na první pohled bylo patrné, že jde o album se skladbymi, které byly napsány výhradně pro Cher.

Vydavatel chtěl využít jedinečnou image charismatické Cher a posedlost médii její osobou. Na titulní straně obalu Cd je Cher znázornena jako vězeň. Je téměř nahá a v okovech. U některých skupin žen to vyvolalo pobouření, protože podle nich jde o její znázornění jako "sexuální otrikyně".

Původně se album mělo jmenovat "Mirror image" (Obraz v zrcadle). A mělo odkazovat na pověstnou "statečnou" stránku Cher a na její nově objevenou stránku "divoké diskantky". Vzhledem k tomu, že došlo k zamíchání pořadí písní a proto nezbylo nyc z původního plánovaného odhalování dvo stránek její osobnosti, byl nakonec název těsně před vydáním změněn na "Prisoner".

Na CD se toto album objevilo spolu s předcházejícím "Take me home". CD vydala společnost Casablanca records a neslo název "The Casablanca Years". Obě alba na tomto CD jsou sloučena do jednoho celku.

Propagace
Jedna z písní z alb, konkrétně "Shoppin´" hrála v Americké televizní show. Dále pak byla natočená speciální shoow s názvem " Cher...and Other Fantasies", ve které se objevily různé sketche, nevydaná píseň "Like a Number" nebo nová verze písně "More than You Know". Dále pak píseň "Ain't Nobody's Business", která byla prezentována již na koncertní šňůře " Take Me Home Tour".

Singly
Jediný singl k tomuto albu "Hell on Wheels", dosáhl v žebříčku US Billboard Hot 100 pouze padesáté deváté příčky. Aby byl singl podpořen byl natočen videoklip, ve kterém se Cher proháněla na kolečkových bruslích. Píseň se navíc objevila na originálním soundtracku k filmu "Roller Boogie".
Singl však vyšel pouze v Japonsku.

2000 ~ Not.com.mercial

5. června 2014 v 9:29 | Terry
Jde o 24. abum Cher, které bylo vydáno 8. listopadu 2000. Album bylo vydáno exkluzivně na Cher.com. Bylo vydáno jen v omezeném počtu kopií a bylo jej možné zakoupit pouze přes internet.

Většinu písní na tomto albu napsala sama cher, když v roce 1994 odjela do Francie. Kromě písně "Born With the Hunger" a "Classified 1A", která je upravenou verzí písně z roku 1970 a jejímž autorem byl Sonny Bono. Folk-rockově laděné album s několika baladami bylo navrženo společností Warner UK, když pod nimi na začátku roku 1995 Cher zpívala. Rob Dickyns, šéf společnosti, projek ale odmítl, jako "nekomerční".

V roce 1999 se Cher rozhodla, že by se album mělo vydat exkluzivně pro fanoušky, přes její internetové stránky Cher.com. Ačkoliv k albu nebyl vydán žádný sing v roze 2003 byla vydaná píseň "Born With the Hunger" na albu The Very Best of Cher.
Žádná z písní nebyla při jakékoliv příležitosti nikdy zpívána na živo a ani o samotném albu není známo příliš mnoho informací.
Píseň "(The Fall) Kurt's Blues", na jejímž textu spolupracoval Pat MacDonald a Bruce Roberts, je poctou rockovému zpěvákovi kurtu Cobainovi, který v roce 1994 spáchal sebevraždu.

V rozhovoru s Lawrencem Ferberem Cher řekla: "Celé jsme to nahráli za 2 dny s klukama z kapely Letterman. Jednoduše jsme to nahráli doma."

Song for the Lonely

4. června 2014 v 9:52 | Terry

Song for the Lonely

Videoklip k písni "Song for the Lonely", byl režírován Stu Maschwitzem. Video zachycuje Cher, procházející se po New Yorku. I když se na začátku videoklip odehrává kolem roku 1800 je Cher oblečená v moderním oblečení. Videoklip je nejprve sépiový, pak se postupně mění přes černobílou až do barev. Prochází rokem 1900 a dalšími obdobími, až se konečně dostane do současnosti. Jak se doba mění, videoklip ukazuje, jak rostou budovy v New Yorku. V některých záběrech, kdy je New York zabírán ze vzduchu se také objevuje Cher v bílém a představuje zde jakoby anděla nebo jinou božskou bytost. Jak Cher prochází napříč různými epochami ulicemi New Yorku, připojují se k ní různí lidé z různých období, aby na konci vytvořily ohromný dav.

Protože se píseň stala v klubech velmi populární, vznikl ještě jeden remixovaný videoklip. Do něj byly použity pouze záběry Cher v bílém, grafika a obrázky.
Videoklip k "Song For The Lonely" byl zařazen do videokolekce "The Very Best of Cher: The Video Hits Collection", která v roce 2004 vyšla na DVD.

1987 ~ Cher

3. června 2014 v 9:28 | Terry
Devatenácté album v řadě vyšlo 10. 11. 1987 u společnosti Geffen Records.

Pět let po vydání alba "I Paralyze" a rozhodnutí, že se Cher zaměří více na filmovou kariéru, podepsala smlouvu se společností Geffen Records. U této společnosti byla v pozdějších letech vydána i alba "Heart of stone" a "Love hurts". Album Cher ´87 se stalo jejím comebackem. Album spatřilo světlo svět 10. listopadu 1987. Na produkci se podíleli samí známí lide jako: Michael Bolton, Jon Bon Jovi, Richie Sambora a Desmond Child. Stejně tak to bylo s hostujícími umělkyněmi, v písni "Perfection" tak můžeme slyšet vokály Bonnie Tyler a Darlene Love.

Po sérii popových a tanečních nahrávek, se Cher přesunula k rokovějším skladbám, které ji pomohly dostat se znovu do žebříčků hitparád. Album obsahuje novou verzi jejího hitu "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)" z roku 1966, píseň Michaela Boltona "I Found Someone" (původně napsanou pro Lauru Branigan), několik písní z pera Desmonda Childa a dvě písně od Diane Warren, která následně pro napsala pro Cher mnoho dalších písní.

V UK se album umístilo na místě #26 a na místě #32 v US Billboard album chart. Prvním singlem, který se v UK dostal do desítky nejlepších byla píseň "I Found Someone", která obsadila #5 místo v UK a #10 v US. Následoval druhý singl, kterým se stala píseň "We All Sleep Alone", která však už nedosáhla na tak vysoké pozice. V žebříčku Billboard's Hot 100 chart se dostala na #14 pozici a v dalším US žebříčku Adult Contemporary top 10, zůstala na #11 pozici. V UK to byla ještě nižší pozice, tak se píseň probojovala jen na pozici #47. mezi další tři singly patřily písně "Skin Deep", "Bang-Bang" a "Main Man", všechny byly určeny jako reklamní podpora albu a byly vydány pouze v Severní Americe.

Další reklamou pro album bylo vystoupení Cher v pořadu Saturday Night Live, kde zazpívala písně "I Found Someone" a "We All Sleep Alone". A v show Davida Lettermana, kde cher předvedla písně "I Found Someone" a "I Got You Babe". Zde také naposledy vystupoval se svým ex-manželem Sonny Bonem, který spolu s ní zpíval píseň "I Got You Babe". (Sonny Bono zemřel 5. ledna 1998, při lyžování v Nevadě na následky zranění po srážce se stromem)

Tours

2. června 2014 v 9:49 | Terry
Cher: Extravaganza Live at the Mirage 1991 (1992)
ee43caf0a4_51700687_o2
1. Opening/After All
2. I'm No Angel
3. We All Sleep Alone
4. Bang Bang
5. I Found Someone
6. Take It To The Limit
7. If I Could Turn Back Time
8. Perfection
9. Fire Down Below
10. Takin' It To The Streets
11. After All
Bonus Tracks:
-Hold On
-Takin' It To The Streets
-Many Rivers to Cross
-Tougher Than The Rest
Extras:
Alternate Opening
Cher's Big Blooper
Tour TV commercial
Backstage Home Movies
I Survived the 1990 Tour
Heart Of Stone
Bonus Performances:
Cher at the Mirage
Cher's Rehearsal
Cher on Tour
Cher - Live in Concert (1999)
45a5f39215_51700581_o2
1. I Still Haven't Found What I'm Looking For
2. All Or Nothing
3. The Power
4. We All Sleep Alone
5. I Found Someone
6. The Way Of Love
7. Half Breed (Medley Part 1)
8. Gypsies, Tramps, & Thieves (Medley Part 2)
9. Dark Lady (Medley Part 3)
10. Take Me Home
11. After All
12. Walking In Memphis
13. Just Like Jesse James
14. The Shoop Shoop Song
15. Dov'e L'Amore
16. Strong Enough
17. If I Could Turn Back Time
18. Believe
Cher - The Farewell Tour (2003)
d0165b158a_51700724_o2
1. I Still Haven't Found What I'm Looking For 6/10
2. Song For The Lonely 8/10
3. Gayatri Mantra 5/10
4. All Or Nothing 7/10
5. I Found Someone 8/10
6. Bang Bang 7/10
7. Sonny & Cher Medley (The Beat Goes On, Baby Don't Go, I Got You Babe) 9/10
8. All I Really Want To Do (Medley Part 1) 6/10
9. Half-Breed (Medley Part 2) 7/10
10. Gypsies, Tramps & Thieves (Medley Part 3) 8/10
11. Dark Lady (Medley Part 4) 9/10
12. Take Me Home 5/10
13. The Way Of Love 6/10
14. After All 10/10
15. Just Like Jesse James 10/10
16. Heart Of Stone 6/10
17. The Shoop Shoop Song 10/10
18. Strong Enough 9/10
19. If I Could Turn Back Time 10/10
20. Believe 9/10

~Videoclips~

1. června 2014 v 9:52 | Terry
The Very Best of Cher - The Video Hits Collection (2004)*
1f6cb25fc9_51700650_o2
1. Believe
2. If I Could Turn Back Time
3. Save Up All Your Tears
4. Walking In Memphis
5. One By One (Junior's Radio Edit)
6. Main Man
7. I Found Someone
8. Strong Enough
9. Song For The Lonely (Almighty Radio Edit)
10. Half Breed
11. The Shoop Shoop Song-
12. Dov'e L'Amore
13. Love Can Build A Bridge

Singles

1. června 2014 v 9:33 | Terry
1965 * All I Really Want to Do
* All I Really Want to Do

* Don't Think Twice
1966 * The Sonny Side of Chér

* Where Do You Go