1979 ~ Prisoner

7. června 2014 v 9:29 | Terry
V pořadí šestnácté studiové album "Prisoner", vyšlo 22. října roku 1979 u společnosti Casablanca Records. Album mělo poměrně úspěch a to zejména díky taneční písni "Hell on Wheels".

Album mělo původně nést název "Mirror". "Prisoner" je drůhé album z roku 1979. Vyšlo devět měsíců po albu "Take me home".

Na tom to albu Cher naposledy spolupracovala s Bobem Estym. v porovnání s předchozím albem, které se neslo v tanečním stylu bylo album "Prisoner" naprosto odlišné. Na první pohled bylo patrné, že jde o album se skladbymi, které byly napsány výhradně pro Cher.

Vydavatel chtěl využít jedinečnou image charismatické Cher a posedlost médii její osobou. Na titulní straně obalu Cd je Cher znázornena jako vězeň. Je téměř nahá a v okovech. U některých skupin žen to vyvolalo pobouření, protože podle nich jde o její znázornění jako "sexuální otrikyně".

Původně se album mělo jmenovat "Mirror image" (Obraz v zrcadle). A mělo odkazovat na pověstnou "statečnou" stránku Cher a na její nově objevenou stránku "divoké diskantky". Vzhledem k tomu, že došlo k zamíchání pořadí písní a proto nezbylo nyc z původního plánovaného odhalování dvo stránek její osobnosti, byl nakonec název těsně před vydáním změněn na "Prisoner".

Na CD se toto album objevilo spolu s předcházejícím "Take me home". CD vydala společnost Casablanca records a neslo název "The Casablanca Years". Obě alba na tomto CD jsou sloučena do jednoho celku.

Propagace
Jedna z písní z alb, konkrétně "Shoppin´" hrála v Americké televizní show. Dále pak byla natočená speciální shoow s názvem " Cher...and Other Fantasies", ve které se objevily různé sketche, nevydaná píseň "Like a Number" nebo nová verze písně "More than You Know". Dále pak píseň "Ain't Nobody's Business", která byla prezentována již na koncertní šňůře " Take Me Home Tour".

Singly
Jediný singl k tomuto albu "Hell on Wheels", dosáhl v žebříčku US Billboard Hot 100 pouze padesáté deváté příčky. Aby byl singl podpořen byl natočen videoklip, ve kterém se Cher proháněla na kolečkových bruslích. Píseň se navíc objevila na originálním soundtracku k filmu "Roller Boogie".
Singl však vyšel pouze v Japonsku.

Seznam skladeb

Strana A

Délka

*

Strana B

Délka

01. "Prisoner"
5:50*"Mirror Image"4:52
02. "Holdin' Out for Love"
4:23*"Hell on Wheels"5:38
03. "Shoppin'"
4:30*"Holy Smoke!"4:56
04. "Boys and Girls"
3:54*"Outrageous"3:10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama