2000 ~ Not.com.mercial

5. června 2014 v 9:29 | Terry
Jde o 24. abum Cher, které bylo vydáno 8. listopadu 2000. Album bylo vydáno exkluzivně na Cher.com. Bylo vydáno jen v omezeném počtu kopií a bylo jej možné zakoupit pouze přes internet.

Většinu písní na tomto albu napsala sama cher, když v roce 1994 odjela do Francie. Kromě písně "Born With the Hunger" a "Classified 1A", která je upravenou verzí písně z roku 1970 a jejímž autorem byl Sonny Bono. Folk-rockově laděné album s několika baladami bylo navrženo společností Warner UK, když pod nimi na začátku roku 1995 Cher zpívala. Rob Dickyns, šéf společnosti, projek ale odmítl, jako "nekomerční".

V roce 1999 se Cher rozhodla, že by se album mělo vydat exkluzivně pro fanoušky, přes její internetové stránky Cher.com. Ačkoliv k albu nebyl vydán žádný sing v roze 2003 byla vydaná píseň "Born With the Hunger" na albu The Very Best of Cher.
Žádná z písní nebyla při jakékoliv příležitosti nikdy zpívána na živo a ani o samotném albu není známo příliš mnoho informací.
Píseň "(The Fall) Kurt's Blues", na jejímž textu spolupracoval Pat MacDonald a Bruce Roberts, je poctou rockovému zpěvákovi kurtu Cobainovi, který v roce 1994 spáchal sebevraždu.

V rozhovoru s Lawrencem Ferberem Cher řekla: "Celé jsme to nahráli za 2 dny s klukama z kapely Letterman. Jednoduše jsme to nahráli doma."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama